Tabletki „dzień po” w aptece internetowej – jak je kupić online?

Dodano: 26.08.2022

Autor:

Czas czytania: 2 min.

Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/platne/serwer233546/public_html/tabletkadzienpo.pl/wp-content/themes/naszarecepta/template-parts/content.php on line 49
0
(0)

Antykoncepcja awaryjna, do której zalicza się tabletki ellaOne i Escapelle to środki hormonalne, które kupić można wyłącznie w aptece. Stosować je można w sytuacji zagrożenia ciążą, jeśli kobieta nie planuje aktualnie powiększać rodziny, a odbyła stosunek seksualny, który może prowadzić do zapłodnienia. Nie tylko stacjonarnie może być przez kobietę kupiona tabletka „dzień po”. Apteka internetowa również jest miejscem, gdzie receptę można zrealizować, jednak pod pewnymi warunkami. Więcej informacji na ten temat znaleźć można poniżej.

e-wizyta w 15 minut? Zamów teraz! ➡️

Czy tabletki Escapelle i EllaOne można kupić bez recepty?

Tabletki „dzień po” ellaOne i Escapelle to typ zabezpieczenia przed ciążą, którego skuteczność stosowania jest wysoka. Tabletki nie są przeznaczone do stosowania jako podstawowa metoda antykoncepcji, ale mogą być pomocne, by uniknąć ciąży w przypadku ryzykownego współżycia. Ważne, aby tabletkę „po” przyjąć możliwie najszybciej od współżycia i dotyczy to zarówno Escapelle, jak i ellaOne. Czy można kupić bez recepty te preparaty w aptece? Nie jest to niestety możliwe. Aby lek został pacjentce w aptece wydany, niezbędne jest wcześniejsze skorzystanie z konsultacji z lekarzem. Stosować preparatu nie mogą pacjentki z przeciwwskazaniami. Właśnie dlatego w wywiadzie medycznym przeprowadzanym przez lekarza sprawdzane jest, czy pacjentka może bezpiecznie tą metodę antykoncepcji stosować.

Nie tylko stacjonarnie może być kupiona tabletka „dzień po”. Apteka internetowa również jest miejscem, gdzie można zrealizować otrzymaną od lekarza e-receptę, chociaż pod pewnymi warunkami. Co więcej – tabletka dzień po może być przepisana nie tylko na konsultacji stacjonarnej u lekarza, ale też online. Konsultacje zdalne z lekarzem nie wymagają wcześniejszej rejestracji i zwykle odbywają się szybciej niż te stacjonarne. Czas jest natomiast kluczowy, jeśli chodzi o skuteczność antykoncepcji awaryjnej.

Tabletka „dzień po” stosunku – gdzie kupić?

Nie trzeba zastanawiać się, gdzie kupić pigułkę „po”, jeżeli pacjentka posiada już wystawioną przez lekarza e-receptę. Wystarczy udać się do najbliższej, czy też wybranej przez siebie apteki w celu wykupienia przepisanych leków. Oczywiście warto wcześniej zorientować się, czy tabletki „po” dostępne są w aptece na stanie, gdyż wysoką skutecznością działania wyróżnia się tylko antykoncepcja stosowana w możliwie najkrótszym czasie od współżycia. Decydując się poza tym na skorzystanie z tej metody, trzeba przygotować się na to, jaka jest cena tabletki ellaOne, czy też Escapelle. Środki te nie są refundowane, więc w przypadku chęci ich zastosowania trzeba będzie pokryć ich koszty z własnej kieszeni.

Aby zrealizować e-receptę na antykoncepcję awaryjną, należy w aptece podać otrzymany SMS-em kod czterocyfrowy. Dodatkowo należy podać swój numer PESEL w celu uwierzytelnienia, a jeśli wszystko będzie się zgadzać, pacjentka będzie mogła leki wykupić. Inną opcją na realizację e-recepty jest skorzystanie z jej kodu kreskowego. Zaletą tego rozwiązania jest brak konieczności podawania numeru PESEL – już samo okazanie kodu kreskowego będzie wystarczające, aby móc wykupić przepisany lek. Kod kreskowy e-recepty znaleźć można na jej wydruku informacyjnym PDF, który wysyłany jest do pacjentki mailowo. Zapisuje się on też w IKP. Kod kreskowy można okazać na wydruku, ale dopuszczalne jest też jego okazanie na ekranie urządzenia mobilnego.

Tabletka „dzień po” online w aptece internetowej    

Teoretycznie, gdy potrzebna jest tabletka „dzień po”, apteka internetowa również jest miejscem, gdzie można zrealizować e-receptę. Aby jednak tabletka „po” online mogła być kupiona, konieczny będzie jej odbiór osobisty w punkcie aptecznym – nie ma możliwości dostawy leków wydawanych z przepisu lekarza bezpośrednio do domu pacjenta. Biorąc pod uwagę działanie tabletek „po”, trzeba też rozważyć, czy zamawianie leków tego typu przez Internet ma sens. Jeśli można kupić pigułkę stacjonarnie od ręki, może być to rozsądniejsze rozwiązanie, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że tabletka „po” powinna być połknięta możliwie najszybciej od współżycia.

Oceń tekst

Średnia ocen: 0 / 5. Liczba głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni ten tekst!

Podobne wpisy