EllaOne – cena. Jak wygląda ich zakup?

Dodano: 25.08.2022

Autor:

Czas czytania: 2 min.

Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/platne/serwer233546/public_html/tabletkadzienpo.pl/wp-content/themes/naszarecepta/template-parts/content.php on line 49
0
(0)

Antykoncepcja ratunkowa to typ awaryjnego zabezpieczenia przed ciążą, gdy dojdzie do ryzykownego stosunku – przykładem są pigułki z octanem uliprystalu ellaOne. Cena leku na rynku może niektórych nieco zaskoczyć. Ile kosztuje lek ellaOne w aptece? Czy trzeba posiadać receptę, żeby kupić go legalnie? Sprawdzamy!

e-wizyta w 15 minut? Zamów teraz! ➡️

EllaOne – cena tabletek w aptece

Tabletki ellaOne należą do leków chroniących z wysoką skutecznością przed ciążą. Tabletkę przyjmuje się w sytuacji, gdy dojdzie do współżycia bez zabezpieczenia antykoncepcyjnego lub z zabezpieczeniem zawodnym, by zmniejszyć ryzyko zapłodnienia. Jeśli chodzi o ellaOne, cena tabletki może nieco zaskoczyć pacjentów, gdyż nie należy do najniższych. W opakowaniu znajduje się zaledwie 1 sztuka pigułki, jednak wskazane dawkowanie obejmuje wyłącznie przyjęcie 1 tabletki ellaOne. Cena polska opakowania może wahać się zależnie od apteki, jednak można przyjąć, że w przypadku ellaOne cena z receptą mieści się w granicach 90-130 zł.

Gdzie można kupić tabletki EllaOne?

Choć w przypadku tabletek ellaOne cena nie należy do najniższych, niejednokrotnie jest to ostatnia deska ratunku, by chronić się przed nieplanowaną ciążą. Aby kupić leki z grupy antykoncepcji awaryjnej, należy skonsultować się wcześniej z lekarzem, który sprawdzi w wywiadzie medycznym, czy istnieją przeciwwskazania do jej stosowania. Tabletki dzień po lekarz może przepisać jednak też zdalnie, co jest opcją oszczędzającą sporo czasu. Gdzie można kupić te pigułki najszybciej? W przypadku ellaOne cena w aptece może być trochę zniechęcająca, jednak jest to jedyna opcja, aby nabyć pigułkę legalnie. Nie zaleca się poszukiwania pigułek o wątpliwym składzie na czarnym rynku, gdyż nie wiadomo, jak wpłyną na organizm i mowa nie tylko o skuteczności działania, ale też bezpieczeństwie stosowania czy skutkach ubocznych. Leki należy kupować wyłącznie w aptece – bezpieczeństwo kobiety jest tu kluczowe.

Czy na zakup tabletek EllaOne konieczna jest recepta?

Gdy pacjentce przepisana będzie przez lekarza tabletka ellaOne, cena to ostatnie, o czym należy myśleć. Podstawą jest to, aby lek przyjąć w możliwie najkrótszym czasie od stosunku, gdyż wówczas szansa na jego pożądane działanie jest największa. Na przyjęcie tabletek ellaOne pacjentka ma teoretycznie 5 dni od współżycia, jednak nie należy zwlekać i najlepiej połknąć pigułkę w pierwsze 24 godziny od współżycia, niezależnie od posiłku. Pierwsze kroki zawsze jednak powinny być kierowane do lekarza – dopiero potem zalecany jest kontakt z farmaceutą. W przypadku ellaOne cena bez recepty w Polsce nie ma bowiem znaczenia, gdyż farmaceuta nie będzie mógł pacjentce wydać pigułki.

Decydując się na antykoncepcję awaryjną tego typu, należy mieć świadomość, że pigułka może działać nie tylko w sposób pożądany, ale też niepożądany. Możliwe skutki uboczne leku to między innymi mdłości i wymioty, ból głowy, zmęczenie i senność, a nawet omdlenia, spadek koncentracji i drżenie. Dodatkowo lek może powodować zaburzenia krwawienia miesiączkowego (miesiączka nietypowa), a nawet powodować reakcje skórne, w tym świąd.

Oceń tekst

Średnia ocen: 0 / 5. Liczba głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni ten tekst!

Podobne wpisy